Bergerac rouge AOC barrique 2010

Bergerac rouge AOC barrique 2010 (3)
  • Bergerac rouge AOC barrique 2010 (3)
  • Bergerac rouge AOC barrique 2010 (4)

Složení: Merlot 60%, Cabernet Franc 20%, Cabernet Sauvignon 20%. Výborné víno  ke zvěřině, škvarkům, červenému masu, tvrdým sýrům, kachním prsům a podobně. Více informací

 Skladem 
249
206 bez DPH
DPH:
21 %
ks
Katalogové číslo:
BERBA10

Složení : Merlot 60%, Cabernet Franc 20%, Cabernet Sauvignon 20%

Původ : Bergerac

Rady pro konzumaci : podávejte chlazené na 16°C, otevřete lahev asi hodinu až dvě před konzumací.
Výborné víno  ke zvěřině, škvarkům, červenému masu, tvrdým sýrům, kachním prsům a podobně. Velmi dobře se snoubí s grilovanými steaky, nebo kořeněnými jídly. Obrázek je pouze ilustrační, může se lišit ročník, nikoliv však design lahve.

Charakteristika původu:
Půda na vinohradech je tvořena směsí štěrku a kamení s vysokým obsahem vápence, křemene a hlinité frakce. Vinohrady červených odrůd se na této apelaci rozkládají na pozemcích s převahou vápence ve štěrkové směsi a příměsí jílu.  Réva se pěstuje v hustotě 2850 až 5000 keřů na hektar, keře se stříhají i během vegetace a meziřádky se plejí.

Výroba vína :
Hrozny se sklízí ručně na přelomu září a října, dobře vyzrálé, macerují se nějakou dobu ještě před vstupem do nerezových tanků, ve kterých později řízeně kvasí. Kvašení probíhá při20°C pomocí zvláštního kmene kvasinek, který přemění část kyselinky z moštu na jinou, méně výraznou, což zvýší intenzitu chuti výsledného vína. K vyzrání se víno ukládá přibližně na 18 měsíců od sklizně do sudů z bílého dubu. Víno je stáčeno do lahví přímo na zámku u vinaře.

Ochutnávka :
Hluboká barva s temným rudým nádechem je typickým znakem tohoto exkluzivního vína. Překvapí nás příjemná vůně se stopou páleného dřeva, chuť je strukturovaná s tónem rybízu a taninu na patře. Stárnutím ustupuje tanin do pozadí a chuť se stává plnou, kulatou a vyváženou. Obsahuje okolo 4g cukru/l.

Doporučená doba skladování : 
Víno je vhodné k uložení do sklepa až na 10 let, své přednosti však předvede už i  po 4-6 letech od sklizně.

Bergerac rouge AOC barrique 2010 (4)