Bergerac sec AOC 2020

Bergerac sec AOC 2016 (1)
  • Bergerac sec AOC 2016 (1)
  • Bergerac sec AOC 2016 (2)

Složení: Sauvignon 95%, Sémillon 5%. Skvělé víno k bílému masu, měkkým sýrům, salátům nebo paštice. Výborně chutná k rybě nebo grilovanému kuřeti. Více informací

 Skladem 
239
198 bez DPH
DPH:
21 %
Litujeme, ale zboží nelze koupit Tento produkt byl vyprodán nebo již není v nabídce
Katalogové číslo:
BERBL20

Složení : Sauvignon 95%, Sémillon 5%

Původ : Bergerac

Rady pro konzumaci : podávejte chlazené na 8-10°C
Svěží suché bílé víno se skvěle hodí k bílému masu, měkkým sýrům, salátům nebo paštice. Skvěle chutná k rybě, kuřeti, ale také jako aperitiv pro ty, kteří neprefují sladší vína.
Přiložené fotografie se mohou lišit ročníkem vína, nikoliv však designem lahve.

Charakteristika původu:
Půda na vinohradech o stáří okolo 25 let je tvořena směsí štěrku a kamení s vysokým obsahem vápence, křemene a hlinité frakce. Tento typ půdy je velmi výhodný pro bílé odrůdy vinné révy.  Réva se pěstuje v hustotě 2850 až 5000 keřů na hektar, keře se stříhají a odlisťují ručně i během vegetace, hrozny se probírají a meziřádky se plejí.

Výroba vína :
Hrozny se sklízí začátkem podzimu dobře vyzrálé, určitou dobu se macerují včetně slupek a řízeně kvasí v nerezových tancích. Odkalení probíhá tangenciální filtrací pro omezení ztráty stopových látek, dále přirozeným usazováním. K vyzrání se ukládá po cca třech měsících od sklizně. Víno je stáčeno do lahví přímo na zámku u vinaře.

Ochutnávka :
Víno se vyznačuje svěží jasnou nažloutlou barvou, ve vůni dominuje markantně čerstvý tón odrůdy Sauvignon s lehkým závanem muškátu. V chuti převládá Sauvignon s odstínem jemnosti Sémillonu. V dozvuku na patře objevíme i trochu exotického ovoce a květinový nádech. Obsahuje okolo 4g cukru/l.

 

 

Doporučená doba skladování : 
Víno je vhodné jak k okamžité konzumaci jako svěží s ovocným základem, nebo jej lze nechat vyzrát s optimem okolo třetího roku.

Bergerac sec AOC 2016 (2)