Cotes de Bergerac moelleux AOC 2019

Cotes de Bergerac moelleux AOC 2016 (1)
  • Cotes de Bergerac moelleux AOC 2016 (1)
  • Cotes de Bergerac moelleux AOC 2016 (2)

Složení: Sémillon 50%, Sauvignon50%. Víno velmi vhodné jako aperitiv a můžeme jej směle podávat i k měkým sýrům nebo některým úpravám bílého masa. Více informací

 Skladem 
239
198 bez DPH
DPH:
21 %
Litujeme, ale zboží nelze koupit Tento produkt byl vyprodán nebo již není v nabídce
Katalogové číslo:
BERMO19

Složení : Sémillon 50%, Sauvignon50%

Původ : Bergerac

Rady pro konzumaci : podávejte chlazené na 7-9°C
Víno velmi vhodné jako aperitiv a můžeme jej směle podávat i k měkým sýrům nebo některým úpravám bílého masa, například s kari nebo tandori. Oceníte jej také jako víno dezertní ke zmrzlině nebo dortu.
Přiložené fotografie se mohou lišit ročníkem vína, nikoliv však designem lahve.

Charakteristika původu:
Půda na vinohradech o rozloze 44 ha je tvořena směsí štěrku a kamení s vysokým obsahem vápence, křemene a hlinité frakce. Tento typ půdy je velmi výhodný pro odrůdu Sémillon. Réva se pěstuje v hustotě 3300 až 5000 keřů na hektar, keře se stříhají a odlisťují ručně i během vegetace a meziřádky se plejí.

Výroba vína :
Hrozny se sklízí ve vysoké zralosti s vysokým přirozeným obsahem cukru bez botrytických bobulí, lisují se pneumaticky a řízeně kvasí v nerezových tancích. Kvašení je ukončeno teplotním šokem, který usmrtí kvasinky, což umožňuje vinaři snížit na minimum síření vína. Odkalení probíhá tangenciální filtrací pro omezení ztráty stopových látek, dále přirozeným usazováním. Ke zrání se ukládá po cca 3 měsících od sklizně. Víno je stáčeno do lahví přímo na zámku u vinaře.

Ochutnávka :
Barva vína je bledě žlutá, vůně mísí grapefruitové tóny s ovocem liči.Chuť exotického ovoce je nasládle svěží, plná až opravdová, mísí se s hruškovými tóny a broskví. Obsahuje okolo 45g cukru/l.

 

 

Doporučená doba skladování : 
Při okamžité konzumaci bude charakter vína ovocnější, s věkem se rozvine do nasládlých stárnoucích tónů, ideální kvalitu by mělo víno dosáhnout v pátém roce.

Cotes de Bergerac moelleux AOC 2016 (2)